STIRI_long

Mikel Arteta i-a dat replica lui Xavi!

Mikel Arteta și Xavi / Foto: Getty Images/ Mikel Arteta i-a dat replica lui Xavi!
Distribuie articolul

Americanii s-au simțit minunat la meciul amical dintre Arsenal și Barcelona. Scorul final fiind 5-3 pentru Arsenal. În urma rezultatului, Xavi în vârstă de 43 de ani s-a exprimat clar în timpul conferinței cu privire la meciul amical. Acesta a fost de părere că intensitatea londonezilor a fost prea accentuată.

Pe de altă parte Mikel Arteta în vârstă de 41 de ani, i-a întors replica ferm. Acesta a afirmat că o dată cu auzul fluierului, sportivii și-au intrat în ritmul normal. Nu au dorit să lase jocul mai moale, ci din potrivă să țină ritmul în conformitate.

Sorul s-a deschis în minutul 7, când cei de la Barcelona au marcat primul gol, prin Lewandowski. Doar că în 7 minut mai târziu londonezii, au egalat prin Saka. Meciul a fost încins, iar în minutul 88 Torres a făcut diferența. Vieira în schimb a adus victoria decisivă pentru cei de la Arselan.